The Fat Bender

Kulaklarını  tıka ve kararlarını uygula, ZİNCİRİ KIRMA!

2016’dan beri hamilelikti emzirmeydi düzensizlik biraz depresyondu derken kendimi, kendime olan inancımı güvenimi kaybettim. Mesleki fikirlerimin çalınması da tuzla biber oldu ama onlar sanırım çorbada sadece tuz.

2018 yılının Ocak ayının ilk gününün pazartesiye gelmesi beni baya bir motive etti. Bu motivasyonu en çok beslenmem ve egzersiz çalışmalarım üzerine yönelttim ve yapmam gerekenler için minik bir liste hazırladım.

Kilo vermek için:

Diyetisyene gitmek

Günde 2 litre ve daha fazla su içmek

Hergün egzersiz yapmak

Peki tüm bunları bir seferde hayata adapte etmek kolay mı? Tabi ki hayır… hatta benim gibi depresyonla uğraşıyorsanız çok zor ama ne diyoruz?

“Günlük yaptıklarını değiştirmediğin sürece hayatın asla değişmeyecek

ve

başarının sırrı günlük rutinini değiştirmekte.”

Kendime her gün bu mottoyu fısıldıyorum. Her gün günlük tutuyorum, bir adet online beslenme günlüğüm: @thefatbender (a tıklayarak ulaşabilirsiniz.) bir adet hedeflerimi ve gelişmelerimi yazdığım, bir adet de kişisel duygu durumumu anlattığım olmak üzere üç adet günlüğüm var. Yazmak iyi geliyor; hem zihnimi boşaltıyorum, hem kendimle yüzleşiyorum, hem de kendimden kopmadan hedeflerim için gerçekçiliğimi koruyorum.

Bu günlüklerimin dışında  birkaç şey daha var kalemlerle donattığım bunlardan 2 tanesi ZİNCİRİ KIRMA takvimlerim ve 52 Liste projesi takvimim.

 

Zinciri kırma takvimlerini ben anlatmayacağım bu takvimler için sizi Barış Özcan’ın sitesine yönlendireceğim ve kendisinden dinlemenizi tavsiye edeceğim.

 

Peki bu 52 Liste Projesi nedir?

Fabooks yayınlarından çıkan kişisel gelişim kitaplarından biri ama bence bir ajanda içerisinde 1 seneyi kapsayan 52 haftaya yayılmış 52 liste ve minik görevler var. Peki bu listeler ne işe yarıyor? Kendinizi keşfetmeye….

 

Evet ben bu sene kendimi yeniden keşfetmeye ve varoluşumu taçlandırmaya kararlıyım… Bu kararımın sürekliliğini devam ettirmesi için de yazmaya devam.

Bu sene bol bol görüşeceğiz sevgilerle…

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,

Bir cevap yazın