Kurban daima suçludur….

  • boğazımın kurbanı oldum
  • eski sevgilimin kurbanı oldum
  • ortağımın kurbanı oldum
  • ……

Kurban daima suçludur!

 

Daima çevresindekileri suçlayıp kendine acır insan; bu acıyla beslenir kendini sadece kurban gibi hisseder ama daha öte bir varlığa geçmez; özü keşfedemez…

kendi hayatındaki kelebek etkisini hissedememek üzüntü verici olsa gerek. bir tek sabah diğer sabahlardan farklı uyansa belki de bütün bir ömrünü değiştirecek. küstüğü güneşi bir kez kucaklasa, hayatın da ona kucak açacağını bilmeyerek yaşamak. yağmura şemsiye açmak yerine saçlarını yağmur suyuyla beslemeyerek doğanın kendisine sırt dönmek!

mutsuz bir nesil,mutsuz umutsuz bir yaşam. neden!

neden diye soruyorsun mu bir de tatlım. Açık değil mi gözlerine batmıyor mu bu kadar insanın kendinden kaçması, tüm suçu bir başkasına yıkması, sadece çevresini suçlaması…. Yalnız kalmaktan korkan ama yalnız kalınca bütün suçu bir başkasına yükleyenler seni rahatsız etmiyor mu? kaşının ortasında çıkan sivilce için tedavi aramak yerine; “ay beni strese soktun ondan sivilcem çıktı.” diyen kişi çıldırtmıyor mu seni?

kendi gücünün farkında olmayan 7/24 mutsuz olan kişilerle beraber olmaktan yorulmadın mı artık?

ben çok yoruldum ve bunaldım tatlım! insanların kendi yansımasında gözlerinin içine bakamamasından ama arka fonda sıvası çatlayan duvarın boyacısına sinirlenmesinden çok yoruldum. Gözlerinin içine bakıp da neden diye sormayı geçip bu sabah kendini 6 ay önce gelen boyacının kurbanı hisseden o kız var ya tv de izlediğimde bana küfür ettiren!

ya bi de şu kadın var boğazının kurbanı olan…. kendi hür iradesiyle yemek yemekten uzak duramayan ama kendi hür iradesiyle yağlı ve şekerli besinler tüketip 110kg olan! hani geçen gün de anlattı ya biz onun neler çektiğini bilemezmişiz. onun ne kadar sorunu varmış… üf gene mi aynı konu!

bi’ de eski sevgilisi yüzünden bileklerini kesen kız var ama çok uzun ve sorunlu bir kurban yok olmuyor her seferinde kan kaybedip ölmüyor çünkü o sevgisinin kurbanı…

Bir cevap yazın