3 kedi 2 köpek 1 bebek!

Yaşasın Hamileyim!
ya kedilerim ne olacak?
peki ya köpeklerim?
ne yapacağım ben…
***

Benim gibi bol bol hayvana boğulmuş ve sevgiyle yoğrulmuş bir yuvanız varsa belki hamilelik evinizin düzenini bozacak diye korkabilirsiniz… Korkmayın ve sakin olun yazacaklarımı sakince okuyun ve yuvanızın dengesini korumayı devam edin.

Toxoplasma testim negatif çıktığında çok korkup üzülmüştüm ve ağlayarak doktoruma gitmiştim. Doktorum öncelikle sakin olmamı söyleyip sorularını yöneltti:

+kedilerin kaç senedir seninle?

-ikisi 2 yıldır, biri de bir yıldır.

+kısırlar mı?

-evet.

+o zaman korkacak bir şey yok başka kedilerle muhattap olmazlar, evde de kedi kumu kullanıyorlar diyorsun. zaten toxoları olsa bu kadar zamanda kapardın korkacak bir şey yok ama tedbirli olmakta fayda var tabi ki biraz mesafe koy kedilerinle arana, birbirinizi yalamayın mesela…

bu konuşmanın ardından gerçekten aramıza çok az mesafe çektik kalplerinin kırılmayacağı seviyede yaptım bunu, yatağa aldım ama yastığıma yatırmadım ve beni yalamalarına izin vermedim, burunlarını öpmedim onun dışında aynen devam ettim.

herkes çok eleştirdi konuyu; hem hamileliğimi hem hayvanlarımı hem evimi, hamileyken çok sert çıktım çok göğüs gerdim herkese çünkü kızım eve gelmeden kendi kurallarımı insanlara kabullendirmezsem bebekle beraber döndüğümüzde tepeme çıkacaklarına emindim.-hala da eminim-

doğuma gitmeden önce eşimle konuştuk ve ailelerimizi de konuyla ilgili bilgilendirdik. doğumdan sonra eve ilk önce Mehmet ben ve Bulut gireceğiz kedilerin köpeklerin onu koklamasına izin vereceğiz, bi yarım saat geçip bebeği herkes kokladıktan sonra da aile büyüklerimiz girecekti keza böyle de oldu. hiç bir sorun yaşamadan Bulutu yatağına yatırdım. peki sonra ne oldu dimi? kediler zarar verdi mi? peki ya köpekler?

kimse hiç bir zarar vermedi.

zaten bebekler ilk seferinde öyle ağlıyorlar ki siz bile yanında duramıyorsunuz bir de düşünün ki kedi köpek gibi bizden daha güçlü duyan hayvanlar ne yapsın?

Evet Bulut gırtlaktan ağladığı için yanında durmak mümkün değildi, o ağladığı zaman kediler evi terkediyordu köpeklerde aynı odadaysa odayı terkediyorlardı yavaş yavaş ağlamalar azaldıkça daha katlanılır oldu. Biz Bulut’un çok fazla bizimle yatmasına izin vermedik hatta 40ı çıktığından beri hep kendi yatağına yatırdık ama 40ına kadar aramızda yatarken ne kediler ne de yalnız uyuyamayan Fındık yatağa çıkmadı. İrmik zaten hep yerde yatar.

Bulut 3 aylık olduğundan beri kediler de yavaş yavaş sokulmaya başladılar o uyurken yanına kıvrılıp uyudular benimle yattığı zaman yatağa gelmekten çekinmediler. 6. aydan beri de kendilerini sevdiriyorlar bıyıklarını yolsa bile 🙂

Fındık doğduğu hatta rahme düştüğü ilk günden beri en iyi anlaştığı evcil hayvanımız ikisinin dostluğu karşılık beklemeyen sevgileri paha biçilemez sanırım ikisinin saflığı büyüleyici olan.

şimdilerde hareketlendiğinden ve merak halinin tavan olmasından mütevellit kedilerin bıyıklar kuyruklar bu ara yolunuyor, Çilingir’in kazadan sonra hafif bir travması kaldı canı yanmasa bile kendini tehdit altında hissedebiliyor. Bulut da bu tehditlerden biri sayılmış olacak ki ilk patisini ve tırmıklarını geçen hafta yedi. Bir yandan da iyi oldu artık tüylerini çekmiyor ya da bıyıklarını yolmuyor kedilerin sevmeyi öğrendi böylece….

gelecek bize daha ne gösterir bilmiyorum 🙂

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bir cevap yazın