HAKKIMDA

Hakkında;
kendi hakkında ne yazar insan?

Kendi adıma hakkında yazısı benim için çok zordur, nelerden bahsetmeliyim mesela? Hayata bakış açımdan mı? Görünüşümden mi? Resmi boyutta kazandığım ünvanlarımdan mı? Aile ağacındaki yerimden mi? İnsanları ben yapan bunlar mı?

Hiç bir zaman o “info” yazısını ve kısaca “neden ben” kısımlarını dolduramadım…

Doğumumdan yola çıkalım bare napalım. 31 Ekim 1986 İstanbul Şişli Doğumluyum, Alpay ailesinin büyük kızı Baykar ailesinin ebeveyn yönünden anne sınıfındanım. 3 kedi 2 köpek 1 bebek 1 koca ile aynı çatıyı paylaşıyoruz.

İstanbul üniversitesi Jeoloji mühendisliği bölümü mezunu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisiyim.

SVYSA İYM ‘Den mezun yoga eğitmeniyim.

Peki ya sonra?

Hayatta duruşumu belirleyen bunlar mı? Duruşumu belirlememde etken olabilirler ama tamamen belirleyenler değiller.

Hayatta hep dibine kadar yaşamayı sevdim, bunun için illa uyuşturucu bağımlısı olmama gerek yoktu. Bir şeyin kötü olduğunu biliyorsanız; o kötüdür! Denemek zorunda değilsiniz!

Yapmadığıma pişman olmaktansa yapıp tecrübe edinmeyi tercih ettim. En basidinden “kızım kaykaya binme düşersin, ya beynini ya dudağını patlatırsın.” Dudağım patladı… “kuzen alkollü araç kullanma.” Ehliyeti kaptırdım… “kuzen ehliyetsiz araç kullanma.” Kamu canına kasttan mahkeme cezası yedim… “kızım bu kadar stres yapma.” Beyin kanaması geçirdim… yapma dedikleri ne varsa yaptım sanırım, ama asla sigara tiryakisi olmak ya da uyuşturucu kullanmak bunun içinde olmadı. Alkol de hiç bir zaman sarılacak bir şey olmadı; çünkü “herkes ağzıyla içer önemli olan götünle içip gece makyajını silip yatağa yalnız girmektir.”

Peki yogaya nasıl geldim? Ya da yoga beni nasıl buldu?

Bak bu da çok anlatılası gene hakkımda yazısı olmadı dimi bu? Olmuyor belki de en basit şey olan kendimden bahsedemiyorum… ne olmadığımı biliyorken ne olduğunu bilmemek…