Challengesa doymadım!

Son Bahar doğumlu olmama rağmen nedense ilk bahar’ın gelişiyle doğarım ben…

Dünyaya yağmurla gelmeme rağmen güneşle uyanmayı severim. Bu sabah garip bir biçimde 6:20’de açtım gözlerimi yataktan çıkmadım keyfini yaptım o sıcak yastığın yorganın kedilerim ve köpeğimle. Onların o yumuşacık tüylerini okşamaya ve öpmeye doyamadığım için 6:40’da el attım yorgana ve sıyırdım üzerimden! sanki kışın o soğuk buz gibi örtüsünü üzerinden atan kardelen misali!

Uyanıyorsan eğer her gün yeni bir hayatın başlangıcıdır diye düşünürüm ben ve bu doğrultuda yaşarım.(ölümden dönmüş olmanın en büyük katkısı budur ama başka yazı konusu bu) bugün beni erken uyandıran mutluluğumdan sebeplenip, namüsait yumuşak kaba etimden challenges uydurup. Meydan okumalara göğüs gerdim!

öncelikle ilk meydan okumam;

#100happydays 100 gün boyunca her gün bizi mutlu eden bir anı paylaşıyoruz.

ikinci meydan okumam 30 günlüğüne süt ve süt ürünlerini hayatımdan çıkarmamla ilgili belki de en zoru bu

#wthoutmilky <— neden aramak isterseniz eğer bir blog klasiği tık tık 😉

üçüncü meydan okumam hepimizin bağımlısı olduğu yapay karbonhidrat ailesi

#wthoutcarb <—30 günlüğüne de bu gruptan uzaklaşıp tamamen çıkarmayı planlıyorum!

veee en güzel en eğlenceli meydan okuma! 30 gün boyunca

#30sportydays <—her gün yoga ya da 45dk yürüyüş. (linkte en çok sorduğunuz sorunun yanıtı var yoga dvd’m)

meydan okumak size neden başladığınızı hatırlatır hem de her gün! çünkü 1 gün aksatırsanız pes etmiş  ve hayatın galip gelmesine izin vermiş olursunuz… kim yenik bir asker olmak ister ki; ya da dizleri üzerine düşerek can veren bir soylu…

Yaşarken pes etmek çok zor gelmez ne de olsa yarın gene uyanacak ve yeni bir hayata başlayacağız ama ya kendimize olan inancımız ve güvenimiz ölürse? bedenen yaşasak bile kendi benliğine özüne saygı duymayan bir zihinle ne kadar uyum içinde olur ki o beden? yanıtlar belli…

insan kendine cevabı olumsuz sorular sormamalı insan önce kendi değerini bilmeli önce kendini mutlu etmeli önce kendini olumlamalı ki ışığını yaysın. sönmeye yüz tutmuş bir yıldızın gökyüzünde kayboluşu kadar hızlıdır bir insanın hayatla olan bağını koparması.

kopanı bağlamak, kırılanı yapıştırmak zordur… bedenle ruhun dengesini, zihinle kalbin dengesini korumak için gerekir hayata karşı! şimdi bende size karşı meydan okuyorum yeniden savaşalım diye yeniden yenelim iç dünyamızdaki hain düşmanı ve yeniden kavuşalım derin içten gelen sağlığımıza!!!!

returns king….

Bir cevap yazın