Bebek alışverişi-1

Doğuma daha çok var ne alacağız biz?

-kızım dur hele bi 6 aylık olsun öyle alırsın.

-bilirsin bizde bebek doğmadan beşik alınmaz.

-ay o kediler hala evde mi?

***********************************************

tıka gizem kulaklarını tıka tıka….

instagram’a bakıyorum;

blogları okuyorum;

ne maddi gücüm ne de zamanım yetmeyecekmiş gibi geliyor alışveriş için.

Bir kere bebekle ilgili hiç bir şeyi kendi evimde biriktirmiyorum ne olur ne olmaz. 14. haftaya girdik ama hamileleik bu , hasas dönem ben de çok götünün üstünde duran biri değilim 😀 o yüzden aldığımız herşeyi annemlerin evinde biriktiriyorum.

çok evcimen bir insan olmakla birlikte çok gezen bir kişiliğim bu sebeple benim için alışveriş listesinin

ilk sırasını BEBEK ARABASI (traveler set: oto koltuğu şart isofixli olsun!)

ikinci sırasını KARYOLA + GARDROP+ŞİFONYER(alt açma masası niyetine)

üçüncü sırasını da BEBEK BEZİ ve diğerleri aldı…

bebek arabası konusunda çok seçenek vardı ama tüm seçenekler içinde maddi gücümüzün yeteceği concord neo idi. Stokke’yi beğenmiştim ama  bütçemiz ona uygun değildi derken bi anda  stokke xplory‘n 2. eli bir anda karşıma çıktı (hikayesi başka bir güne kalsın).

bizim iki köpeğimiz var; bu yüzden alacağım araba ağır, iyi bir amartisör sistemine sahip ve tek elle (kapanabilir değil)  kullanılabilir. olmalıydı. Bugaboo hiç bir zaman ilgimi çekmedi, hem tasarım açısından hem de kullanış açısından. gönlümde yatan aslan Maclaren bmw buggy puset’tir aslında düşük bir ihtimal belki onu da alırım (insanoğlu açgözlü!!!)

Oto koltuğu ise 0-9kg arası için geçici birşey alıp ordan direkt Cybex Pallas’a geçmek di niyetim ama sağolsun şu stokke setim’de isofix bağlantısıyla beraber araba koltuğumuzda var böylece 1 yaşa kadar o sorunu da hallettik. Cybex pallas için de acele etmeye bütçe ayırmaya gerek kalmadı şimdilik :).

Gelelim bebek odasına;

yazının başında belirttiğim gibi aslında bebek doğmadan bebek odası takımı alınmaz (eskiler diyorsa vardır bir bildiği). zaten bebek odası takımları da almış başını gitmiş… fiyatlar uçmuş! yetiştirilme tarzımdan mı bilinmez öyle cicili bicili mobilyalar bana pek anne için yapılmış ve sadece satış görseli gibi geliyor. bu yüzden bağımlısı olduğum ikea’da aldım soluğu (şaşırdık mı? asla!) Gönlümde yatan montessori yatağı idi ama 5 hayvanlı evde yer yatağının sağlıklı olmadığını bizzat eşim ve ben deneyimledik. bu sebeple montessori yatağından hızla vazgeçtim. beşikler aşağı yukarı 4-5 yaşa(20kg) kadar yavruyu idare edebiliyor zaten o yaştan sonrada yetişkin tek kişilik karyolaya geçmek planlarımız içinde.

gelelim mobilya listemize;

1-) ikea GULLIVER beyaz karyola

2-) ikea HEMNES 3 çekmeceli şifonyer (alt açma masası niyetine; evde ki kedi sayısı alt açma masasının steril olmadığı izlenimini çok net verdi.)

3-) ikea HEMNES 3 çekmeceli cam kapaklı vitrin. (çekmece hayvanlı evde candır! kapakların da cam olması o minik şirin kıyafetlerin görünmesi açısından iyidir.)

evet bebek alışerişimiz bu kadar bizim 🙂

umarım fikirlerim de sizin için başka bir akış açısı ve pencere yaratmıştır 🙂

 

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bir cevap yazın