başlığımı buraya girim!

3 ocak 2015’de aldığım kararlara bi bakalım istedim;
1)İrmik’i zayıflatmak

2)sabahları 6da kalkmak

3)30′ incelten yoga

4)Fast Food’tan uzaklaşmak (yabancı kelimelerde ayrım okunuşu gibi yapılır)

5)58,8kg’ya zorlamak

6)her ay 1 kez sinemaya 1 kez tiyatroya gitmek

7)ayda bir 1 arkadaş ağırlamak

8)saçlarımı düzleştirmemek.

 

peki bugüne gelelim değerlendirelim….

denendi ama yapılamadı. Aslında bir dönem için hepsini yapar gibi oldum ama sonra vücudumda bir şeylerin ters gittiğine %100 emin oldum; doktara gidişim biraz geç oldu. Yaptığımız kısa süreli sohbet sonrasında: idrar, gaita, ve geniş kapsamlı bir kan testine karar verdik.

Vücudumu iyi gözlemlerim neye ne tepki verdiğini ölçerim neye alerjim var diye. Geceleri Elma sirkesi içip uyumanın aslında hiç faydalı olmadığını farkettim. Doktoruma fikrimi sunduğumda da beni onayladı sirke içmek tansiyon yükseltirmiş ve benim gibi düşük tansiyonla yaşayan biri için uyku da tansiyon yükseltmek hiç hoş değil.

 

Doktorumla ilgili sohbete aslında yarın ki muayeneden sonra değinmek istiyorum. Bugün canım arkadaşım Diyettedeğilim’in 3 adımda Sağlıkla ışılda hedefinden esinlendiğim;

Değiştir Zihnini, Değiştir Yaşamını ‘dan bahsedeceğim (DZDY)

Nasıl düşündüğümüz ve nasıl hissettiğimiz bir olma hali yaratır. ve bu olma hali dünyamızdaki her atomu etkileyen elektromanyetik bir imza oluşturur. Elektromanyetik imzanız değişmediği sürece yaşamınızdaki tecrübeleriniz de aynı kalır. aynı olma hali aynı davranışlara yol açar ve aynı gerçekliği yaratır.  Daha basit örneklendirirsek; “eğer tüm erkeklerin aynı” olduğunu düşünüyorsanız karşınıza çıkan tüm erkekler gerçekten de birbirine benzer.

Zihnimizi sadece pozitif düşünerek değiştiremeyiz, zihnimizi değiştirmek için bedenimizin alışık olduğu kimyasal dengeyi de bozmalıyız.Siz zihnen çikolata yemenin sizin için neden zararlı yemeyerek kendinize nasıl faydanız dokunacağını düşünürken bedeninizin sizi o çikolataya yemeye hazırlayacak yiyeceğiniz an hissedeceiğiniz tüm duyguları ezbere bildiğinden mideniz aist üretimine geçecek ve yavaş yavaş bütün vücudunuz o çikolatanın yenilmesine hazır ve nazır bekleyecek. Düşünceniz gereği çikolatayı yemediğinizde bedeniniz size kızacak! evet kızacak çünkü ezberinde var olan eylemi gerçekleştirmediniz bu yüzden belki biraz gergin biraz da saldırgan olacaksınız önemli olan da bunu aşmanız!

Aslında beden zihnin hizmetkarıdır. Eğer beden zihne dönüşürse, hizmetkar efendi olmuştur. ve eski efendi uyku haline geçmiştir. zihin hala kontroldeymiş gibi gelse de kararları alan bedendir.Bedeniniz sizi bir kaosa sürüklediğinde onu yeni deneyimler verin.

DZDY doğrultusunda kendime yeni hedefler koyacağım ve şimdi bu hedeflere değinelim;

1) 6 hafta sonunda 5km koşu planı yardımıyla koşabilmek.

2) Rafineri Karbonhidrattan ve patates/pirinçten yollarımı tamamen ayırmak.

3) tibet yogasını gene sabahlarıma yerleştirmek!

4)kaliteli beslenmek kaliteli uyumak!

Bu hedefler yaz için değil ya da kilo vermek için! Bu hedefler Sağlıklı bir kadın olup Sağlıklı bireyler için uygun doğurganlığı sağlayıp aklı selim bireyler yetiştirip geleceğe umut tohumları ekmek için!

 

ne kadar da dağınık bir yazı oldu siz beni affedin….

 

Bir cevap yazın